פיקוח בנייה

פרויקט בנייה בכל סדר גודל, בין אם בניין רב קומות או בית פרטי, הינו פרויקט מורכב. המורכבות באה לידי ביטוי ברמה ההנדסית, התכנונית והניהולית.
אפשר לומר בביטחון רב שפרויקט בנייה עבור מי שאין לו מושג בתחום הוא כמו לשלוח ילד בן 6 לקניות בסופר ולבקש ממנו לבחור עגבניות, מלפפונים, מרכך כביסה, לחם ועוד ולצפות ממנו שהכל יגיע בדיוק כפי שאנחנו רוצים. אפס טעויות ובאיכות הגבוהה ביותר!

אז מה כל כך מורכב בפרויקט בנייה ולמה מומלץ לאדם שלא מבין בתחום לשכור מפקח של חברת MIP?

המורכבות הראשונה בפרויקט בנייה היא המורכבות ההנדסית. לא בכדי לימודי הנדסת בניין אורכים 4 שנים. הזמן כאן הוא פקטור רציני כדי לצבור ידע וניסיון בתחומים כגון:

  • שרטוט
  • חומרי בנייה
  • הנדסת חומרים
  • פיזיקה
  • תכנון מבנים
  • קונסטרוקציה
  • מכאניקה
  • ועוד

וברור לכל שאף אחד לא נולד עם הידע הזה.
אם אתם חושבים שתוכלו לפקח על פרויקט בנייה בעצמכם, חישבו טוב מה תעשו כאשר תזדקקו לפקח על החלטה של קבלן בבחירת החומר המתאים בהיקף הבית או בחדר האמבטיה? עד כמה זה קריטי להקטין את חדר האמבטיה ב 5 ס"מ עקב טעות? כמה מרחק צריך לשמור בין שקעי החשמל למשקוף הדלת? ועוד שאלות רבות נוספות שיצוצו במהלך פרויקט הבניה שלכם.

המורכבות השנייה היא המורכבות התכנונית. הגם שלשם כך, כפי הנראה, תעסיקו אדריכל שיתכנן ויקבל את ההחלטות הנכונות עבורכם, הדרך היחידה לוודא שמה שתכנן האדריכל, אכן יבוצע על ידי הקבלן, היא לפקח על עבודתו.

בנוסף, כאשר יש לכם ידע מקצועי והבנה בתחום, יהיה לכם קל יותר להבין איך ייראה הבית שלכם הלכה למעשה, מן התוכנית האדריכלית לחיים האמיתיים. תוכלו לדבר עם האדריכל בגובה העיניים, לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את בית חלומותיכם ללא פשרות.

באופן מפתיע, כשקבלנים יודעים שמעורב מפקח בפרויקט, הם נוהגים אחרת עוד בשלב הצעות המחיר, וכמובן בשלב העבודה עצמה. העובדה שישנו מישהו בעל ידע המפקח לאורך התהליך ושיש עליהם בקרה, גורמת להם לנהוג
אחרת לאורך כל שלבי העבודה.

כמובן שאם העניין הוא עצם הפיקוח, היינו מסתפקים בכל אדם שיגלם את התפקיד, אך כאן ישנה חשיבות מכרעת לניסיון והידע: אם המפקח שלכם יהיה ללא ניסיון זה יפעל באופן הפוך.

מפקחי הבנייה של MIP בעלי ידע וניסיון מצטבר של שנים, והידע הזה מתורגם ישירות להצלחת הפרויקט שלך.

כמובן שאם אינכם מבינים בתחום, מפקח בנייה מטעמכם הוא המייצג הטוב ביותר לאינטרסים שלכם בשטח!

המורכבות האחרונה אך בעינינו חשובה לא פחות היא המורכבות הניהולית.

תזמון הפרויקט באופן שיעמוד בלוחות הזמנים, עמידה בלוח תשלומים מול הביצוע בפועל והיכולת לצפות תקלות ולמזער נזקים שעלולים לעלות לכם כסף יקר, כל אלו הם חלק מהתחייבויות של מפקח בנייה.

פרויקט בנייה הוא אחד הפרויקטים הגדולים בחייכם ואחד היקרים שבהם. אם אתם רוצים לעבור אותו בכיף עם יותר כסף בכיס ופחות כאב ראש, אתם זקוקים למישהו עם ניסיון וידע לצידכם.

נשמח לעמוד לצידכם
לשיחת התייעצות ללא עלות התקשרו

פיקוח בנייה

כתב כמויות

תמ״א 38

מכרז קבלנים

צרו קשר